Sık Sorulan Sorular Title

Sitemizde gösterilen numaralardan birinden bize ulaşabilir ya da info@adlinpilates adresine mail atarak gerekli işlemi sağlayabilirsiniz.

Adlin Pilates'te kullanılan pilates aletleri, reformer, cadillac, chair, barrel, pilates set, pilates topu, pilates bandı, pilates lastiği, pilates matı, pilates çemberi gibi aletlerdir.

Pilates bu soruya yanıtlardan biridir. ancak diğer spor ve egzersiz türleri için konunun uzmanı olmadığımızdan net cevap vermemiz doğru değil. pilates core bölgeyi güçlendirerek duruşu düzeltmeye yardımcı olur. ayrıca skolyoz için önemli olan nefesle ilgili özel çalışmalar sunar. son olarak pilates eğitmeni kişinin doktoruyla uyum içinde çalışmalı ve egzersizleri bu doğrultuda belirlemelidir.

Barre barfit özellikle Amerika'da yaygınlaşmış, ülkemizde sınırlı sayıda yapılan karma bir egzersiz metodudur. Pilatesi temel alır , tüm vücudu çalıştırır

Kifoz en çok masa başında sabit oturmakla kendini gösterdiğinden, pilates sırt bölgesini güçlendirici, göğüs bölgesini genişletici egzersizleriyle kifoza fayda sağlamaktadır. Kifoz pilates egzersizleri hem mat hem reformer'da uygulanabilir

Pilates bel ve karın bölge kaslarını kuvvetlendirdiğinden hamilelik süresinde pilates yapılması tavsiye edilmektedir. Ancak genel kanı hamileliğin 12. haftasından itibaren yapılmasıdır.

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin